Maliszewski: põllumeeste protestid Poolas ei lõpe niipea

Asociatyvi nuotr.

Poola põllumajandustootjad jätkavad teede blokeerimist, et protestida Ukraina teravilja ja muude põllumajandustoodete impordi vastu Euroopa Liitu (EL), ütles Poola parlamendi esindaja.  

„Protestid ei näi niipea lõppevat“, ütles Seimi põllumajanduse ja maaelu arengu komisjoni esimees Miroslaw Maliszewski, kui ta osales reedel Vilniuses Leedu, Poola ja Ukraina parlamendiliikmete ja põllumajandustootjate esindajate kolmepoolsel kohtumisel, kus arutati Ukraina teravilja ja põllumajandustoodete impordiga ELi seotud probleeme. 

Poola olukord on Ukraina odavate põllumajandustoodete sissevooluga oluliselt halvenenud, ütles ta, ning eriti tihe on konkurents teravilja, rapsi, suhkru, päevalillede, õunamahla ja vaarikate puhul.    

Toona ütles Ukraina Ülemraada põllumajandus- ja maapoliitika komitee sekretär Ivan Tšaikivski, et Ukraina-Poola piiri ei tohiks blokeerida. 

Kaasaegselt ütles Ukraina Ülemraada põllumajandus- ja maapoliitika komitee sekretär Ivan Tšaikivski, et Ukraina-Poola piiri ei tohiks blokeerida. 

„Me oleme kaotanud palju põllumajandussektoris, töötlemisel ja ladustamisel, paljud põllumehed on kannatanud, kellel nüüd pole midagi, ma tahan, et mu kolleegid seda mõistaksid“, – ütles ta.  

I. Tšaikivskij ütles, et koormus Ukraina-Poola piiril on „fantastiliseltšvähenenud“, sest Ukraina transpordib oma toodangut teistesse suundadesse. 

Poola ja Ukraina peaministrid Donald Tusk ja Denys &Scaron myhal pidasid neljapäeval kõnelusi, mille eesmärk oli vähendada hõõrumist Ukraina põllumajandustoodete impordi ja Poola põllumeeste piiriblokaadide tõttu.  

Poola põllumehed alustasid veebruari lõpus teede blokeerimist, et protestida põllumajandustoodete impordi vastu kolmandatest riikidest. 

Video