Põllumajandusministri asetäitja Brüsselis, et kutsuda EÜ-d üles karmistama Venemaa teravilja impordipiiranguid

Asociatyvi nuotr.

Põllumajandusministri asetäitja Vytautas Abukauskas osaleb teisipäeval Euroopa Liidu (EL) põllumajanduse ja kalanduse nõukogu istungil, kus ta kutsub ühenduse institutsioone üles karmistama Venemaa toiduainete ja teravilja impordipiiranguid.

Põllumajandusministri asetäitja Vytautas Abukauskas osaleb teisipäeval Euroopa Liidu (EL) põllumajanduse ja kalanduse nõukogu istungil.

„Euroopa Komisjoni kutsutakse üles võtma rangemaid meetmeid, et piirata Venemaa ja Valgevene päritolu toiduainete ja teravilja importi Venemaalt ELi turule, teatas põllumajandusministeerium BNS-ile. 

Ministeeriumi teatel arutatakse nõukogu istungil ka praegust kriisiolukorda põllumajandussektoris, mišck likvideerimise määruse mõju Euroopa põllumajandus- ja mišciinitööstusele, samuti Põhjamaade ja Balti riikide põllumajandusministrite kohtumise tulemusi ja muid küsimusi.

Kaubandusküsimused ja muud küsimused.

Ajanduse ja kalanduse eest vastutavate ühenduse ministrite nõukogu kohtumine toimub mõned päevad pärast seda, kui Euroopa Komisjon (EK) avaldas ettepaneku kehtestada Venemaa ja Valgevene teravilja impordile ELi maksimaalsed tollimaksud.

Komisjoni ettepanekut tervitasid nii ELi juht Gitanas Nausėda kui ka põllumajandusminister Kęstutis Navickas.

Kui ka liha, kodulinnuliha ja piima puhul võiks kaaluda sarnaseid piiravaid meetmeid, ütles ta. Lisaks ütles põllumajandusminister, et Leedu jätkab ELi piirangute kehtestamist ka Venemaa põllumajandustoodete transiidile.

Möödunud kolmapäeval kutsus Leedu koos Läti, Eesti, Poola ja Tšehhi Vabariigiga EÜ-d üles keelustama kogu teravilja import Venemaalt ja Valgevenest Euroopa Liitu. 

Kaebuse algatas Leedu. 

Video