Leedu Põllumajandusmasinate Liit saab rahvusvahelise organisatsiooni CLIMMAR liikmeks

Erikas Bėrontas.

14. märtsil 2024 sai Leedu Põllumajandusmasinate Liit (LMAA) rahvusvahelise põllumajandus- ja aiandusmasinate edasimüüjate ühenduse CLIMMARi liikmeks. See on Leedu põllumajandusmasinate sektori jaoks suur läbimurre, mis avab ukse rahvusvahelisele koostööle, esindatusele ja teadmiste vahetamisele.

CLIMMAR ühendab 15 riiklikku põllumajandusmasinate edasimüüjate ühendust ja enam kui 19 000 liikmesettevõtet kogu Euroopast. Põllumajandusmasinate ettevõtted annavad tööd üleš 166,000 töötaja ja teenindavad rohkem kui 3,2 miljonit põllumajandustootjat, kellel on peaaegu 2 miljardit hektarit maad. CLIMMARi, maineka rahvusvahelise põllumajandus- ja aiandusmasinate liidu liikmena avab LFA oma liikmetele ukse paljudele rahvusvahelistele võimalustele. Siin saavad Leedu põllumajandusmasinate sektori esindajad luua väärtuslikke kontakte kolleegidega kogu Euroopast, osaleda erinevatel seminaridel, konverentsidel ja muudel üritustel ning saada teadmisi oma valdkonna parimatelt spetsialistidelt. Kõige tähtsam on aga see, et koostöö välismaiste kolleegidega lihtsustab nii õiguslike küsimuste kui ka muude pakiliste teemade, nagu tööhõive põllumajandusturul, teadus ja innovatsioon, töö kvaliteedi parandamine jne, käsitlemist.

Selgitavalt võimaldab CLIMMARi liikmelisus LFA liikmetel ühineda paljude rahvusvaheliste projektidega, mille eesmärk on edendada tehnoloogilist innovatsiooni ja tugevdada sektori konkurentsivõimet maailmaturul. Osalemine nendes projektides ei muuda Leedu ettevõtteid mitte ainult konkurentsivõimelisemaks, vaid aitab kaasa ka Leedu majanduse üldisele kasvule ja rahvusvahelise koostöö arendamisele.

LFAA president Erik Beront ütleb, et LFAA, mis tähistas eelmisel aastal oma 30. sünnipäeva, ja selle liikmed on valmis liikuma kõrgemale tasemele ja tegelema rahvusvaheliste küsimustega. Seega on LFAA liikmelisus CLIMMAR – strateegiline samm, mis tugevdab Leedu põllumajandusmasinate sektorit ja suurendab selle rahvusvahelist konkurentsivõimet. Liikmelisusest ei saa kasu mitte ainult LFA liikmed, vaid ka kogu Leedu põllumajanduskogukond, mis avab uusi koostöövõimalusi ja edendab sektori arengut.

Video