L. Lubienė müüb kontrolliva osaluse Achema Groupis

Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr.

Lyda Lubienė, kolme kontserni Achema Group“ juhatuse esimees, müüb kontrollosaluse ettevõttes Ungari energiaettevõttele MET Group“, teatas portaal delfi.lt reedel, viidates oma allikatele.

Portali andmetel ei ole potentsiaalne ostja huvitatud mitte väetiste ärist, vaid kontserni ettevõttest „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO). Samuti öeldakse, et aktsiaid ostetakse madalama hinnaga, kui sellise tehingu tegelik väärtus oleks.

L. Lubienė asetäitja Gintaras Balčiūnas ütles Delfile, et ta ei kommenteeri seda teavet. Achema Groupi vähemusaktsionär Adomas Žadeika ütles samuti portaalile, et ta ei saa uudist kommenteerida, kuid ei eitanud infot.

Delfi sõnul peaks aktsiate müügist teatama börsil järgmisel nädalal.

Teate kohaselt on „MET Group“ integreeritud Euroopa energiaettevõte, mille peakorter asub Ungaris ja mis tegutseb maagaasi- ja energiasektoris.

Kontrolliva osaluse „Achema Group“ (umbes 52%) omavad Lyda Lubienė, iseseisvusakti allkirjastaja Bronislovas Lubyse abikaasa ja tema tütar Viktorija Lubytė. Ülejäänud aktsiaid jagavad 13 vähemusaktsionäri.

Video