Kuna Poola põllumajandustootjad kavandavad uusi proteste, soovitab Linava veoettevõtjatele alternatiivseid marsruute

Asociatyvi nuotr.

Kui Poola põllumehed kavandavad uut massiprotestide lainet, hoiatab Leedu maanteeveoettevõtjate riiklik liit „Linava“ riigi transpordi- ja logistikaettevõtteid, et protestid võivad venida märtsi lõpuni, mis toob kaasa läbipääsmatute ja blokeeritud teede arvu suurenemise.

See kehtib eelkõige rahvusvahelistel meredel läände sõitvate kauba- ja reisijateveoettevõtjate kohta, kelle sõidud võivad peaaegu kahekordistuda. Seetõttu on soovitatav jälgida tähelepanelikult teavet, kasutada i&scaron-tehnoloogiat võimalike liikluspuudujääkide märkimiseks ja hoiatamiseks ning võimaluse korral kasutada alternatiivseid marsruute.

Seltsi „Linava“ peasekretäri Vytautas Milėnase sõnul on Poola vedajate liidu (ZMPD) andmetel oodata, et protestid algavad 20. märtsil 2024 ja võivad kesta kuni kuu lõpuni või kauemgi.

„Poola kolleegid on teatanud, et põllumehed kavatsevad blokeerida peamised transpordiühendused üle riigi, linnad, kiirteed, maanteed ja riigipiirid naaberriikidega.

Selle sõnul jälgib ühing „Linava“ „praegu tähelepanelikult teavet ja on valmis teid kohe teavitama, kui peaks tekkima mõni oluline uuendus.

Teisipäeval teatas Leedu politsei, et Poolas, umbes 8 km kaugusel Leedu piirist, on alates kolmapäevast kavas Poola põllumeeste kampaania, mis võib põhjustada liiklushäireid maanteel A5.

ELTA tuletab meelde, et Poola põllumehed korraldasid märtsi alguses protesti, mille käigus blokeeriti osaliselt Kalvaria ja Poola küla Budzisko vaheline tee Poolas Suwałki rajoonis. Peaaegu nädal aega kestnud aktsiooni ajal kontrolliti transporditava Ukraina teravilja koguseid.

Eelnevalt blokeerisid Poola põllumehed Ukrainasse suunduvaid teid, samuti peamist šalies kiirteed Saksamaale. Protestide põhjuseks on Poola põllumeeste arvates ebaõiglane konkurents, kuna Ukraina teravili on odavam ja langetab kogu Euroopas tootmishindu.

Video