Verine teravili ja väetis. Mida teeb Euroopa Liit (VIDEO)

Esmaspäeval osales põllumajandusminister Kęstutis Navickas ELi põllumajandus- ja kalandusnõukogu istungil, kus tehti vaid deklaratiivseid viiteid vajadusele piirata Venemaa ja Valgevene põllumajandustoodete importi, rääkimata nende toodete transiidist.

Et näiteks Venemaa väetiste import Poolasse kasvas jaanuaris-veebruaris 2024 üle 7 korra. 

"Imporditollimaksude tõstmine ei ole oluline mitte ainult Leedu teraviljakasvatajate liidule, vaid ka kõigile Leedu elanikele. Seni ei ole sanktsioone Venemaa teravilja ja Venemaa toiduainete suhtes üldiselt ega ka Valgevene toiduainete suhtes. Euroopa ostab Venemaa toiduaineid, toodangut, toorainet, väetisi, mille suhtes samuti sanktsioone ei rakendata," ütles Leedu teraviljakasvatajate liidu juht Aušrys Macijauskas, lisades, et Venemaa võidab propagandasõda.

Viktas Pranckietis, Seimase maaelukomisjoni esimees, ütles, et kõigepealt tuleb arutada poliitilist aspekti – kas me räägime Venemaa äri keelustamisest või Venemaa äri soodustamisest, kuid Leedu jaoks kasulikult.

"Kõrgemad tariifid oleksid meile rahaliselt kasulikud, kuid moraalselt, kui me toetame Venemaa äri, mis toidab ka sõda Ukrainas"," ütleb hr Pranckietis.

Selle kohta vaata pikemalt šs "Agrobite play" episoodi ja kommenteeri, mida arvad. Samuti ärge unustage meie kanalit tellida, et te ei jääks millestki olulisest ilma.    

Video