Põllumajandustootja annab oma 50 ha maad sõjaväeõppuse jaoks

Savanorių pratybos ūkininko žemėje.

15. aprillil. Krašto Julgeoleku Vabatahtlike Jõudude (KASP) Dariuse ja Girėnase rajooni 2. väeosa treenib taktikalise marsi ja kaevikute paigaldamise läbiviimiseks.

Läbi 50 hektarit maad õppuse jaoks andis põllumees Paulius Martynaitis. "Minu lihtne sõber ütleb: me vajame seda ala. Ala oli külvamata, eelmisel aastal valmistasin maad külvamiseks ette ja hakkas vihma sadama, nii et see jäi hilissügiseni külvamata," räägib härra Martynaitis.

Kasvatus: "Maapind ei ole külvatud.

Suured vihmad jätsid maa kasutamata, mistõttu see oli tema sõnul ideaalne sõjaväeõppuste jaoks.

Kahe vihmahoogude tõttu jäi maa kasutamata.

„Mašproovisin seda, kiitsin seda, ütlesin, et see on väga hea koht. Seal on suured põllud, miškas, kanalid – nagu tõeline harjutusväljak“, – põllumees on rahul.

Harjutusel osales 205 sõdurit, ehitati kaitserajatisi, kaevikuid ning rajoonide ja positsioonide luure.

Harjutusest võtsid osa ka vabatahtlike kaitseväelaste ridadesse kuuluvad põllumehedšto.

2. Dariuse ja Girėnase väeosa Facebooki kontol on kirjas, et hea füüsiline väljaõpe, sõdurite oskused ja järjepidevus on järjekordne samm operatsiooni eduka läbiviimise suunas. Postituses mainitakse, et järjepidev eesmärgi poole püüdlemine ja kvaliteetne meeskonnatöö viivad hea meeskonna ühtekuuluvuse, stressiolukordades töötamise võime ja ülesannete täitmiseni.

 „Ühed ründasid, teised kaitsesid – treenisid kõvasti. Nad kudusid palju ja töötasid mitte ainult päeval, vaid ka öösel. Kui sadas vihma, arvasin, et sõdurid ei tee midagi, aga nagu tõelised sõdurid töötasid nad igas olukorras," ütleb Martynaitis.

Facebook näitab, et iga ülesanne nõuab jõudu, keskendumist ja visadust.

Video