Vilniuse linnukasvandus alustab Hesburgeri restoranide varustamist Soomes

Asociatyvi nuotr.

Vilnius Poultry & Poultry, mis on juba mitu aastat tarninud Leedu päritolu vištieni Baltimaade kiirtoidurestoranidele, teatab, et laiendab koostööd &scaron & Poultry & Poultry ketiga. Ettevõte alustas oma toodete tarnimist Soomes tegutsevatele „Hesburger“ restoranidele.

Esimesed Vilniuse Linnuliha tooted läksid Balti „Hesburger“ restoranidesse 2021. aastal. Iš kokku tarnib Vilnius Poultry kiirtoiduketile kuni 1000 tonni tooteid aastas.

Vilniaus pauk&scaron&scaron&tynase müügijuhi Dominykas Olbakase sõnul esitavad rahvusvahelised kiirtoiduketid, nagu „Hesburger“, väga kõrgeid nõudmisi oma tooraine- ja tootmistarnijatele. Seetõttu võib ainuüksi koostöö alustamine võtta aastaid. Selleks, et tõestada oma toodete kvaliteeti ja ohutust sellistele partneritele nagu „Hesburger“, peavad tarnijad läbima perioodilisi auditeid, et hinnata oma tooraine koostist, päritolu, jälgitavust ja muid parameetreid," teatab D. Olbak. "Selleks peavad nad suutma oma partneritele tõestada nende kvaliteeti ja ohutust," ütleb ta.

Er rõhutab ka, et tooted ei pea vastama ainult rahvusvaheliste sertifikaatide kriteeriumidele – kiirtoidurestoranidel on oma – ulatuslik tootestandardite nimekiri – mille kohaselt peab iga valitud praad, kukkel või muu toode olema sama värvi, kuju, koostise, maitseomaduste, kaalu jms poolest.
Tegelikkuses ei ole veamäärasid, sest iga tarbija, kes külastab keti restorani, olgu päeval või öösel, Vilniuses või Helsingis, peab saama sama toote," märkis Olbak.

„Hesburger“ – on Soome kiirtoidurestoranide kett. Aastal 2023 oli ettevõttel 273 restorani Soomes ja 160 restorani Balti riikides: 59 Leedus, 51 Lätis ja 50 Eestis. Kett „Hesburger“ tegutseb ka Bulgaarias, Ukrainas ja Saksamaal. Kogu võrgustik koosneb enam kui 470 restoranist kogu maailmas.
 

Video