Eelmisel aastal langenud Lytagra Group ei oota sel aastal kasvu ebakindla ärikeskkonna tõttu

Asociatyvi nuotr.

Lytagros Group, üks Leedu suurimaid põllumajandusmasinate ja -teenuste tarnijaid, ootab sel aastal 2%-list müügimahu vähenemist ja peaaegu 40% väiksemat maksueelset kasumit pärast 7%-list tulude ja kolmekordset kasumi vähenemist eelmisel aastal.

Pernai Groupi konsolideeritud käive oli 284,9 miljonit eurot (306,4 miljonit eurot 2022. aastal), konsolideeritud puhaskasum 7,25 miljonit eurot (24 miljonit eurot) ja kasum enne š maksude mahaarvamist 8,1 miljonit eurot (27 miljonit eurot). Registrite keskusele esitatud aruande kohaselt oodatakse aasta maksueelset kasumit 5 miljonit eurot.

Kontserni sõnul võivad tema plaane mõjutada Venemaa ja Ukraina vahel käimasolev sõjaline konflikt, sõda Iisraelis, pankade ebasoodne intressipoliitika ettevõtete jaoks, kõrgemad energiahinnad ja üldised majandusväljavaated.

„Juhtkonnal on raske ennustada mõju tulemuslikkusele, kuid on selge, et sellel on negatiivsed tagajärjed (...) Isegi jätkusuutlikud ettevõtted tunnevad tõenäoliselt majanduslanguse mõju. Išärikeskkonnas on endiselt palju ebakindlust“, – rašomas aruandes.

Šy kontsern kavatseb aasta jooksul investeerida 11,5 miljonit eurot oma tegevuse moderniseerimisse.

„oodatakse suuremat keskendumist väärtust mõjutavatele teguritele ja KPIde juhtimisele, kuna konkurents turul on eeldatavasti väga tihe. (...) Masinate, varuosade ja teenuste müük peaks võtma veelgi suurema osa „Lytagra“ üldisest müügiportfellist,“ teatas kontsern.

„Lytagros“ kontsern šiemet ootab põllumajandusmasinate müügi vähenemist.Lisaks „Lytagros“, „Dojus agro“, „Dotnuva Baltic“, „Balti põllumajandusmasinad“ ja „Balti põllumajandusmasinad“ moodustasid mullu kõik 70% turust.  

„2023. aastal oli masinate müük endiselt kasvutrendis, kuid ebakindluse, kõrgete intressimäärade, inflatsiooni šoko šleifo, sõjaeelsest kõrgemate energiahindade ja ebastabiilsete naftahindade tõttu prognoosib kontsern madalamat masinate müüki “,–, seisab aruandes. 

2023. aastal võttis kontsern käibekapitali puudumise tõttu laenu SEB ja „Luminor“ pankadelt. Lisaks sellele andis SEB pank talle selle aasta jaanuaris täiendava 0,5 miljoni euro suuruse krediidilimiidi ja 31 miljoni euro suuruse arvelduskrediidi limiidi. Nende tähtaeg on 2026. aasta veebruaris.

Kontsern plaanib 2024. aastal säilitada sarnase arvu töötajaid. 

Video