Kelme talunikud "tormasid" turvahalli. Siin on, mis juhtus (VIDEO)

Teisipäeval demonstreerisid Kelme piirkonna põllumehed selgelt, et Leedu Maanteeamet, mis on transpordi- ja kommunikatsiooniministeeriumi alluvuses, eirab põllumeeste huve, paigaldades kunstlikke tõkkeid.

Kelme piirkonna põllumeeste liit (KRŪS) pöördus 2022. aasta detsembris, peaaegu 1,5 aastat tagasi, Leedu maanteeameti ja Kelme piirkonna omavalitsuse poole seoses kavandatud ohutussaarte paigaldamisega Vytautas Didžiojo ja Raseinių tänavatele Kelmes.

Kelme piirkonna põllumeeste liit (KRŪS) pöördus 2022. aasta detsembris Leedu maanteeameti ja Kelme piirkonna omavalitsuse poole seoses kavandatud ohutussaarte paigaldamisega Kelme piirkonnas.

Toona väitsid põllumehed, et ohutussaared muudavad tee kitsamaks ja takistavad raskete põllutöömasinate läbipääsu.

"Liit juhib tähelepanu sellele, et põllumajandustootjatel, kes transpordivad oma toodangut nii Pagojise külas asuvasse teravilja vastuvõtupunkti kui ka põllumasinatega põldudele, ei ole võimalust mööda nimetatud tänavaid mööda sõita. CRU liikmed soovitavad, et liiklus- ja jalakäijate ohutuse tagamiseks tuleks võtta muid tehnilisi meetmeid. Põllumehed soovitavad kaaluda ka võimalust paigaldada kiirusemärgid või muud tehnilised meetmed, mis ei ahenda sõiduradasid, – siis on võimalus filmida põllumehed.

Ne soovitasid, et sõidurada ei tohiks olla kitsam kui 4,7 meetrit, sõltuvalt valmistatavate ja müüdavate põllumajandusmasinate mõõteparameetritest.

Mida aga maanteeamet ei võtnud arvesse. Kõnealustele tänavatele on kavandatud koguni 5 analoogset ohutussaart. Sellest, mida põllumehed suutsid leida, kui nad koos Maanteeameti esindajatega oma rasketehnikaga juba paigaldatud ohutussaarte juurde jõudsid, saab lähemalt lugeda raportist "Agrobite play". Ja ärge unustage tellida meie tasuta "Agrobite play" kanalit "Youtube'is". Kommenteerige ka seda, mida arvate ülaltoodud olukorrast, kus põllumeestel on raske oma põldudele pääseda.

Video