Ukraina raadakomitee juht Vilniuses: otsused Venemaa teravilja kohta on ebapiisavad

Asociatyvi nuotr.

ŠEelmisel nädalal tegi Euroopa Komisjon mitu korda ettepaneku tõsta Venemaa ja Valgevene teravilja imporditariife, kuid Ukraina Ülemraada väliskomisjoni esimees Oleksandr Merežko väidab, et sellest ei piisa.

Kuigi komisjon väidab, et kõrged tariifid peaksid tegema šjüaani teravilja ELi turul konkurentsivõimetuks, O. Merežka ütles, et sarnaseid piiranguid tuleks kehtestada laiemale kaubavalikule.

„Sanktsioonid on head, kuid tuleb vaadata sanktsioonide lõppeesmärki ja lõppeesmärk on Venemaa isoleerimine kõigišmõnede jaoks. Seega on juba kehtivad sanktsioonid head, kuid need ei ole nii tõhusad, kui nad võiksid olla. Venemaa peaks olema kogu aeg isoleeritud - poliitiliselt, majanduslikult, diplomaatiliselt, ütles ta.

Ettenägelikult leppis ühendus kokku ka mõne Ukraina põllumajandustoote, sealhulgas osa teravilja tollimaksuvaba impordi piiramises, mis oli lubatud pärast Venemaa sissetungi algust, kuid mis tekitas paljude bloki šal riikide põllumajandustootjate tugeva protesti.

Tüli Ukraina põllumajandustoodetega kauplemise üle paneb eksperdid muretsema, et ELi liikmeks saamise kokkuleppimine on palju raskem, kui varem arvati.

Juunis toimuvate Euroopa Parlamendi valimiste eel räägitakse Politico andmetel vähem bloki laienemisest. Euroopa liidrid väldivad rääkimist sellest, mida ELi riigid vajavad, kui Ukrainast saab liige, ning nad peavad maksma rohkem ja saama vähem, samas kui 44 miljoni elanikuga riigil oleks ELi institutsioonides palju mõjujõudu ja on muret suurenenud konkurentsi pärast.

Konkurentsi suurenemise pärast.

O. Merežko arvates ei ole Ukraina majanduslikuks kohustuseks, vaid eeliseks ELi arengule.

„Ma arvan, et konkurentsi osas on see mingi väärarusaam, mis langeb Putini propaganda kätte, sest Ukraina võib tegelikult olla suur turg Euroopas toodetud kaupadele,“ ütles ta.

„Et alustada šteel Euroopa Liitu, oli meil vaja kahte revolutsiooni, ma mõtlen oranži revolutsiooni ja väärikuse revolutsiooni. Mõlema revolutsiooni eesmärk oli tuua Ukraina Euroopa perekonda ja sõja tulemusel maksime me oma soovi eest saada Euroopa perekonna liikmeks suurt hinda," lisas O. Merežka.

Ukraina Ülemraada väliskomisjoni esimees ütles, et tema arvates peaksid Leedu, Poola ja Ukraina laiendama Lublini kolmnurga tegevust.

Er leidis, et ühes neist riikidest võiks luua Leedu, Ukraina ja Poola noortele ühise ülikooli.

Kaheksas riigis võiks luua ühise ülikooli.

Kaheksas riigis võiks luua ühise ülikooli Leedu, Ukraina ja Poola noortele.

Video