Kolme riigi esindajad peavad Vilniuses läbirääkimisi Ukraina teravilja importimise üle ELi

Asociatyvi nuotr.

Reedel toimub Seimas Leedu, Poola ja Ukraina majandus- ja maaelukomisjonide esindajate ning põllumajandustootjate organisatsioonide esindajate kohtumine, mis keskendub teravilja ja Ukraina impordi probleemidele Euroopa Liitu (EL).

Kohtumise eesmärk on lahendada poliitilised erimeelsused Ukraina teraviljakaubanduse osas, ütles BNS-ile maaelu arengu komisjoni esimees Viktoras Pranckietis.  

„Peamine küsimus poliitilises päevakorras on &scaron&scaron&s, eelkõige Poola ja Ukraina vahelise kaubanduse tsiviliseeritud viisil lahendamine. Ja ELi ühine lähenemine Ukraina toodetele – kuidas neid tuleb integreerida ELi“, – ütles hr Pranckietis.    

Parlament palus Euroopa Komisjonil (EK) keelata Venemaalt ja Valgevenest pärit teravilja import ELi. 

Parlamendiliikmed soovivad, et EÜ analüüsiks võimalust keelata Venemaalt ja Valgevenest pärit toiduainete import ELi ning kasutada vajadusel Ukraina põllumajandusettevõtjate tooteid, et reguleerida põllumajandustoodangu voogusid.  

EÜ teeb ettepaneku kaaluda võimalust rakendada Ukrainas ebasoodsate turuhindade korral teravilja ülejääkide ostmiseks sekkumisostude süsteemi, et toetada teravilja hinda. 

EÜ tegi märtsis ettepaneku kehtestada Venemaa ja Valgevene teravilja, õliseemnete ja nendest valmistatud toodete, sealhulgas nisu, maisi ja päevalillejahu suhtes maksimaalsed imporditariifid.  

Video